نحوه تزریق بوتاکس چگونه است؟

نحوه تزریق بوتاکس چگونه است؟

نحوه تزریق بوتاکس را در این مقاله  از سایت ” لیزر مونالیزا” بررسی خواهیم کرد: بوتاکس از طریق تزریق به عضله عمل می‌کند. با تزریق بوتاکس از ارسال سیگنال‌‌ های عصبی به عضلات جلوگیری می‌شود. پس از تزریق بوتاکس، عضلات قابلیت انقباض خود را از دست می‌دهند یا دیگر نمی‌توانند به شدت منقبض شوند و در نتیجه چین و چروک پوست، شل و نرم می‌شود. بوتاکس، عضله‌ای را که باعث ایجاد چین و چروک می‌شود، شل می‌کند.

نحوه تزریق بوتاکس

با افزایش سن، چین و چروک هایی بر روی صورت ایجاد می شود که می تواند زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل امروزه، تزریق بوتاکس به عنوان یکی از موثرترین روش ها برای شادابی و ایجاد ظاهری جوان در پوست است. این روش علاوه بر حذف چین و چروک صورت، باعث اصلاح معایب پوستی و درمان سیاهی چشم نیز می گردد. برای تزریق بوتاکس، پزشک ابتدا صورت شما را کاملاً تمیز می کند و سپس با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف سم بوتولینوم را به ماهیچه های صورت تزریق می نماید.

تزریق به طور معمول حدود ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. حدود ۲ الی ۳ روز طول می کشد تا بوتاکس روی عضلات تاثیر بگذارد و ممکن است، مشاهده نتیجه نهایی دو تا سه هفته زمان لازم داشته باشد. بنابراین شما بلافاصله نتایج را مشاهده نخواهید کرد.

نحوه تزریق بوتاکس چگونه است؟

 بوتاکس را به کدام بخش از صورت می‌توان تزریق کرد؟

برای درمان چین و خطوط صورت، می‌توان  تزریق بوتاکس را بر روی صورت استعمال کرد:

  • پیشانی: چین و چروک هایی که با افزایش سن در روی پیشانی افراد دیده می‌شود، از طریق تزریق این دارو به راحتی قابل درمان هستند.
  • گونه ها: گونه ها با افزایش سن شل شده و ممکن است، شکل نامتقارنی به خود بگیرند. تزریق سم بوتولینوم راهکاری مناسب برای ایجاد تقارن و بهبود شکل ظاهری گونه هاست.
  • خطوط بین ابروها: ایجاد چین و چروک در فاصله بین ابروها باعث می‌شود تا چهره فرد ناراحت و عصبی به نظر برسد. تزریق بوتاکس برای رفع این خطوط و صاف کردن آنها راهکار مناسبی است.
  • اطراف پلک ها: افرادی که از افتادگی پلک رنج می برند می توانند با تزریق این دارو شاهد تاثیرات مثبت بر روی پل کا در اطراف چشم خود باشند.
  • اطراف چشم: سیاهی، گودی، پف و چین و چروک اطراف چشم از طریق تزریق این دارو به راحتی قابل درمان است.
  • اطراف دهان و لب: افرادی که دارای خط خنده هستند، می توانند با تزریق سم بوتولینیوم، چین و چروک های ایجاد شده در این ناحیه راه از بین ببرند.
  • زیرابروها: سم بوتولینوم اگر در زیر ابروها تزریق شود، می‌تواند باعث بالا بردن ابروها شده و چشم ها را کشیده تر نشان دهد. این به طور حتم تاثیر بسیار مثبتی بر روی چهره افراد خواهد داشت.

بیشتر بدانید: درمان میگرن با بوتاکس

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس نسبت به نوع پوست

نوع پوست و ضخامت ماهیچه های صورت از عوامل تاثیرگذار در دوام و ماندگاری تزریق بوتاکس هستند. افرادی که دارای ماهیچه و عضلات برجسته و ضخیم هستند، نمی توانند از مزایای این دارو به خوبی بهره‌مند شود. ضخامت عضلات باعث می شود تا نیاز به دوز بالاتری از دارو برای تزریق باشد و این می‌تواند فلجی عضلات و آثار کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل برای افرادی که دارای چنین ساختاری ماهیچه‌ای هستند، این روش گزینه مناسبی نیست. بهتر است این افراد روش های دیگری را در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *