مزوتراپی چیست؟ مزایای آن در جوانسازی پوست

مزوتراپی چیست؟ مزایای آن در جوانسازی پوست

مزوتراپی چیست؟ مزوتراپی یک درمان زیبایی و غیر جراحی است که مزودرم یا لایه میانی پوست را تحریک می کند. این کار با محلولی حاوی ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها یا اسید هیالورونیک انجام می شود. این روش تکنیکی است که از تزریق ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی برای جوان‌سازی و سفت‌کردن پوست و همچنین حذف چربی‌های اضافی استفاده می‌کند. در این مقاله از سایت “لیزر مونالیزا” قصد داریم با این روش بیشتر آشنا شویم”

مزوتراپی چیست؟ و چگونه انجام می شود؟

با افزایش سن ظهور چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز، افتادگی پوست، تجمع چربی در نقاط مختلف و… از جمله تغییراتی است که تمام افراد اعم از زن و مرد را گرفتار خود می‌کند. از گذشته‌ها تاکنون افراد زیادی به دنبال راه‌حل‌هایی برای کاهش و از بین بردن این آثار از چهره خود بوده‌اند. همین تلاش‌ها باعث شده است که در حال حاضر راهکارهای زیادی برای معکوس کردن روند پیری و جوانسازی پوست به وجود آید. مزوتراپی پوست نام یکی از جدیدترین روش‌های جوانسازی پوست است. در طول یک جلسه مزوتراپی تزریق های ریز با استفاده از یک سوزن ظریف در لایه های سطحی پوست انجام می شود. تزریق ها کم عمق هستند و نواحی خاص مورد توجه مانند صورت، گردن یا دست ها را هدف قرار می دهند.

محلول تزریقی در مزوتراپی شامل چه موادی است؟

محلول تزریق شده حاوی ترکیبی سفارشی از موادی است که به صورت سفارشی طراحی شده اند برای رفع نیازهای پوستی افراد این مواد می توانند شامل اسید هیالورونیک، ویتامین ها (مانند ویتامین C و ویتامین E)، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، پپتیدها، آنتی اکسیدان ها و عصاره های گیاهی باشند. کوکتل خاص از مواد تشکیل دهنده بستگی به نتیجه مورد نظر و نگرانی هایی دارد که مورد توجه قرار می گیرد.

 مواد فعال موجود در محلول برای تحریک تولید کلاژن، بهبود گردش خون، افزایش هیدراتاسیون و تغذیه پوست کار می کنند. اعتقاد بر این است که آنها پوست را جوان می کنند، خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهند، رنگ پوست را یکنواخت می کنند، خاصیت ارتجاعی را بهبود می بخشند و چهره ای سالم تر و درخشان تر ایجاد می کنند.

مزوتراپی چیست؟ مزایای آن در جوانسازی پوست

مهم ترین مزایای مزوتراپی چیست؟

کاربردها و مزایای این روش را در این قسمت بیان کرده ایم:

درمان سلولیت

هر ناحیه‌ای از بدن که دارای رسوبات چربی سخت باشد، با مزوتراپی پوست قابل درمان است. نواحی ران، باسن، کمر، شکم، بازوها، سینه و همچنین قسمت‌هایی از صورت مانند زیر چشم و چانه ممکن است دارای سلولیت باشند. متخصص پوست با استفاده از مزوتراپی یا ترکیب آن با سایر روش‌های درمانی می‌تواند چربی‌های انباشته‌شده در این نواحی را از بین ببرد.

درمان لک

ترکیب‌های خاصی از مواد مزوتراپی می‌توانند لکه‌های پوستی را مورد هدف قرار دهند. این مواد می‌توانند با کنترل میزان تولید رنگ‌دانه‌ها توسط ملانوسیت در پوست به کاهش رنگ‌دانه‌های موجود در پوست کمک کنند. لکه‌های خورشیدی و ملاسما (نوعی اختلال پوستی) اشکال خاصی از لک‌های صورت هستند که با کمک مزوتراپی صورت می‌توانند درمان شوند.

جوانسازی

پوست در اثر گذشت زمان، نازک، رنگ‌پریده، چروکیده و دچار خطوط ریز می‌شود. این تغییرات معمولا در اثر کاهش الاستین و کلاژن به وجود می‌آید. مزوتراپی یکی از روش‌های جوانسازی پوست است که در آن مواد تحریک‌کننده کلاژن وارد پوست شده و تعامل بین سلول‌ها را تسهیل می‌کند.

مزوتراپی پوست چه مدت طول می کشد؟

این روش نسبتاً سریع است و معمولاً حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. قرمزی خفیف، تورم یا کبودی ممکن است در محل‌های تزریق ایجاد شود، اما این عوارض موقتی هستند و معمولاً ظرف چند روز فروکش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *