علت خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

  • ۱۸ تیر, ۱۴۰۳
  • دیدگاه: 0
  • لیزر

خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد ممکن است برای هر کسی رخ رهد، علت این موضوع این است که بعد از انجام لیزر پوست آب خود را از دست می دهد که این موضوع باعث خشکی پوست می شود و این امر نیز موجب خارش پوست خواهد شد.

سوختگی و خارش پوست بعد از لیزر

التهاب و خارش پوست بعد از جلسه لیزر برای هر کسی اتفاق می افتد، لیزر باعث التهاب پوست خواهد شد، بهترین پوست برای انجام لیزر ا،پوست روشن و موی تیره و ضخیم می باشد زیرا اشعه ی لیزر ضمن جذب در ملانین سیاه رنگ موجود در ریشه موها ، جذب ملانین موجود در پوست های تیره نیز می گردد ولی این موضوع در سوختگی پوست هیچ تاثیری ندارد در هر حالت این نوع پوست نیز دچار سوختگی می شود.

راه های جلوگیری از خارش پوست بعد از لیزر

بهتر است شب قبل از جلسه لیزر از لوسیون های آبرسان استفاده کنید.

آیا برای کمتر شدن خارش پوست بعد از لیزر می توانیم حمام کنیم؟

به هیچ وجه این کار را انجام ندهید، بعد از لیزر به ناحیه درمانی آب نزنید و تا 48 سایت نباید مواد شوینده به پوست برسد و سعی کنید از لباس های جذب نیز استفاده نکنید. همچنین از محصولات آرایشی و درمان های تهاجمی بعد آن پرهیز کنید و حتی از کرم های اصلا و افتر شیو تا 4 الی 5 روز استفاده نکنید.

نکته مهم: اگر سابقه کهیر یا بیماری های ناشی از نور خورشید و یا بیماری پوستی دیگر دارید حتما این موضوع را به مرکز لیزر خود اطلاع دهید تا با مشکلی روبه رو نشوید. 

خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد

مطالعه بیشتر: تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر بیکینی چقدر است؟

راه های جلوگیری از خارش پوست بعد از لیزر

  • دوری از خورشید
  • استفاده از حوله سرد، کمپرس یخ و ژل ها
  • استفاده از دارو های بدون نسخه
  • استفاده نکردن از محصولات آرایشی

دوری از نور خورشید

به هیچ وجه بعد از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید، چرا که می تواند باعث سوختن یا تغییر رنگ پوست شود و نکته مهم دیگر این است که حتما از کرم های ضد آفتاب بعد از لیزر استفاده کنید.

استفاده از حوله سرد، کمپرس یخ و ژل ها

سعی کنید از حوله تمیز و سرد یا کمپرس یخ یا ژل های ترمیم کننده روی محل مورد نظر بگذارید، این امر باعث کاهش درد و تورم و التهاب های ایجاد شده بعد از لیزر خواهد شد.

استفاده از دارو های بدون نسخه

اگر خارش و درد خیلی شدیدی ایجاد شده است بهتر از دارو های مسکن و مربوطه که از مرکز لیزر خود پرسیده اید استفاده کنید، برای کاهش درد نیز می توانید از مسکن استفاده کنید.

استفاده نکردن از محصولات آرایشی

محصولات آرایشی باعث تحریک دوباره پوست شما و ملتهب شدن آن خواهد شد سعی کنید از محصولات آرایشی و محصولات پوستی استفاده نکنید تا این موضوع کامل رفع شود.

اگر می خواهید قبل از انجام لیزر مشاوره کاملی داشته باشید و هم چنین با کمترین درد و سوزش لیزر خود را انجام دهید کلینیک لیزر مونالیزا بهترین کلینیک لیرز در ارومیه می تواند گزینه خوبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *